Firmast Tooted Teenused Kontakt
Otsi

Teenused

Tehnoloogia valikSildidGraveerimineTrükkimineTikkimineStendidMajaviidad
Teostame töid kaht tüüpi graveerimistehnoloogial:

- TEEMANTGRAVEERIMINE
Teemanttehnoloogia põhineb teemantteraga graveeritava pinna mehhaanilist töötlemist. Ese kinnitatakse liikumatult seadmesse nii, et teemanttera saaks liikuda veatult mööda töödeldavat pinda. Niimoodi saab kanda metallist kingitustele peale logo, teksti, info või kujundi.
Eraldi liigitusena võiks käsitleda esemete markeerimist numbrite, andmete või märgistustega. Näiteks võtmed, ukse- ja tabalukud, lauanõud, kokanoad jne.
Teemantseadmega saab valmistada ka spetsiaalplastikust ja -metallist freesitud silte. Palju neist kasutatakse teenindavas, tootvas või ehitavas sektoris.
Teemandiga on võimalik töödelda järgmisi materjale: kõik metallid (sh. kuld, hõbe, duuralumiinium), plastik, puit, dolomiit.

- LASERGRAVEERIMINE
Lasertehnoloogia korral ei toimu füüsilist kontakti tootega. Graveeringu kannab toote pinnale nähtamatu laserkiir, mis täpse fookuskauguse korral põletab tootele ülitäpse kujutise.
Laseriga on võimalik töödelda mitut sarnast eset korraga, mis viib töö hinna madalamaks kui teemantgraveeringu puhul. Kahjuks aga pole lasergraveering nii "ehe" kui teemandiga füüsiliselt töödeldud pind.
Laseriga on võimalik töödelda järgmisi materjale: roostevaba teras, pleksiklaas, plastik, puit, klaas, nahk, kummi.
.................................................................................
Mõlemad tehnoloogiad võimaldavad valmistada spetsiaalselt graveerimiseks mõeldud kahe- või kolmekihilisest plastikust kõikvõimalikke silte. Näiteks rinna-, laua-, ukse-, seina-, markeerimis- või infosilte, garderoobinumbreid.

Plussid, miks eelistada graveeringut trükile:
a) Pealekanne praktiliselt eluaegne.
b) Sobib kasutada ka väikeste koguste puhul.
c) Saab kanda materjalidele, millel trükk ei püsi. Näiteks metallist esemetele on graveerimine ainuke kulumiskindel variant.
d) Toote kuju võib olla kas tasapinnaline või kergelt kumer (näiteks roostevaba terasest pläskud, lusikad, kruusid jne.)

Levinumad graveerimiseks mõeldud esemed:
hõbelusikad, korgitserid ja pudeliavajad, käekellad, küünlaalused, lauakellad, maniküürikomplektid, messing- ja alumiiniumsildid märkmikutele, metallkorpusega pastapliiatsid ja sulepead, mõõdulindid, paberinoad, pastapliiatsi- ja sulepea hoidjad, rinnasildid, soola- ja pipratoosid, tabalukud, taskulambid, taskunoad, taskupeeglid, taskupudelid, terastermosed, tulemasinad (zippod), tööriistakomplektid, visiitkaardikarbid, võtmehoidjad, võtmehoidja-lambid, ümbrikuavajad jne.

Ettevalmistus graveerimiseks
Graveeritav logo peaks olema joonistatud vektorites ja salvestatud Corel 9 failiks (*.cdr või *.ai).
Kindlasti ei sobi gif, bmp, jpg, psd-formaadis logod ja tekstid, sest need on pixelites.

Teemantgraveering metallist võtmehoidjale
 
Copyright © 2018 DirectHansa OÜ, Kassi 8, Tallinn 12618, Telefon 666 1303, Faks: 666 1302, info[at]directhansa.ee